Roller do twarzy pobudza krążenie krwi i limfy, co sprawia, że skóra jest bardziej napięta i promienna. Wśród masażerów króluje roller jadeitowy. Dowiedz się, jaki masażer do twarzy wybrać i jak stosować go w codziennej pielęgnacji.
Skarżysz się na utratę jędrności skóry i próbujesz zapobiegać zmarszczkom? Cierpisz na niedoskonałości skóry, która wydaje ci się zmęczona i poszarzała? Na wszystkie pytania odpowiedzią jest masażer do twarzy, który pobudza krążenie krwi i limfy, zapobiegając oznakom starzenia się, wygładza i napina skórę, sprawiając, że staje się bardziej promienna. A na efekty nie trzeba długo czekać − widać, że już po jednym zastosowaniu (potwierdzone info!)
Na czym polega działanie rollera do twarzy?
Regularny masaż za pomocą rollera do twarzy przywraca skórze witalność, redukuje oznaki starzenia się skóry i pomaga zwęzić pory. Masażera mogą używać posiadaczki wszystkich rodzajów cery, a jego obsługa jest prosta, a sam masaż z jego pomocą nie zajmuje dużo czasu.
Dzięki temu niewielkiemu przyrządowi możemy oczyścić cerę i pobudzić komórki skóry do lepszego wchłaniania aktywnych składników kosmetyków, które aplikujemy na twarz. Wszystko za sprawą, pobudzającego krążenie masażu, który mimo wielkiej popularności rollerów do twarzy, nadal zdaje się być niedoceniony. Wiele już wiemy o odpowiednim oczyszczaniu twarzy i zyskujemy świadomość na temat składów kosmetyków, jednak poszukując remedium na zwiotczałą skórę (nie tylko twarzy), zapominamy o wielkiej mocy masażu.
Jak poprawnie wykonywać masaż za pomocą rollera?
Masaż zaczyna się od środka twarzy, kierując się do zewnętrznych jej części, czyli węzłów chłonnych. Rollera można używać w połączeniu z ulubionym olejkiem, serum lub maseczką w płacie (wzmacnia działanie kosmetyku i wchłanianie substancji aktywnych) lub solo przed nałożeniem kremu.
Jaki masażer do twarzy wybrać?
Najpopularniejszym i najchętniej wybieranym przez blogerki urodowe masażerem jest roller jadeitowy. Jadeit, według medycyny chińskiej, nazywany jest „kamieniem młodości”. Oprócz niego mamy do wyboru również masażery kryształowe, z ametystu czy masażer do twarzy z różowego kwarcu. Różnice pomiędzy poszczególnymi kamieniami są niewielkie, jeśli chodzi o właściwości techniczne produktu. Rozróżnia się je za sprawą właściwości przypisywanych danym kryształom.
Zalety rollerów do twarzy
Wszystkie z nich łączy długa lista zbawiennych właściwości dla skóry:
- redukcja opuchlizny i zmarszczek
- wygładzenie skóry, wzrost jej napięcia
- pobudzenie naturalnych procesów oczyszczania skóry z toksyn
- redukcja niedoskonałości skóry
- pomoc we wchłanianiu składników odżywczych zawartych w kosmetykach
- redukcja cieni pod oczami, niwelowanie oznak zmęczenia po tzw. „ciężkiej nocy”
- skóra po masażu staje się bardziej promienna i wypoczęta
Jak stosować roller do twarzy?
Poleca się poranny lub/ i wieczorny masaż skóry twarzy zgodnie ze wskazówkami (od środka w kierunku węzłów chłonnych). Ja masuję twarz wieczorem, gdy mam więcej czasu, co stanowi jeden z ulubionych elementów kosmetycznego rytuału. Czy robię to codziennie? Nie, ale staram się zachować regularność.
Roller jedeitowy wkładam do lodówki na kilka minut, żeby się schłodził (uwielbiam masaż chłodnym kamieniem), następnie masuję oczyszczoną skórę twarzy z dodatkiem ulubionego serum (ostatnio Vibrant Energy, Madara Cosmetics). Lubię też „przejechać twarz”, podczas relaksu z maseczką w płacie. Taki masaż pomaga we wchłanianiu substancji aktywnych zawartych w maseczce.
Masaż twarzy rollerem jadeitowym to też dobry patent, gdy mamy za sobą nie do końca przespaną noc lub czujemy się zmęczone − masaż chłodnym rollerem niemal natychmiast redukuje oznaki zmęczenia i cienie pod oczami. Polecam! 😉
A Wy stosujecie roller w codziennej pielęgnacji?