Łóżko Berke z pojemnikiem – design dla wymagających

Łóżko Berke. z pojemnikiem to designerskie połączenie drewna dębowego z materiałowym zagłówkiem, które zachwyca solidnym wykonaniem i funkcjonalnością. Drewniane łóżko z pojemnikiem Berke. to przemyślana w najdrobniejszych szczegółach konstrukcja, która z powodzenie odnajdzie się w nowoczesnych sypialniach, inspirowanych stylem skandynawskim i naturą, a przede wszystkim – urządzonych z myślą o najwyższym komforcie wypoczynku.

 

Łóżko do sypialni? Drewniane! Ale…

Wybór idealnego łóżka do sypialni był dla mnie zawsze rzeczą oczywistą – łóżko musi być drewniane i koniec. Drewno kojarzy się w końcu ze stabilnością, trwałością, słowem: „meblem na lata”. Abstrahując już od zamiłowania do naturalnych materiałów we wnętrzach i miłości do stylu skandynawskiego, łóżko drewniane jest też najlepszym wyborem dla alergika – jest bowiem najmniej podatne na gromadzenie się kurzu i innych alergenów. Osobom cierpiącym na alergie (tak, też zaliczam się do tych szczęśliwców 😉 )polecam modele drewniane, a jeśli już tapicerowane, to z użyciem specjalnych tkanin z powłoką zapobiegającą osadzaniu się alergenów i łatwych w czyszczeniu.

Niestety, wybierając nasze pierwsze drewniane łóżko zaliczyłam falstart. Jak się okazało po zaledwie kilku miesiącach – jedynym kryterium, jakie spełniało nasze sosnowe łóżko, był uroczy design. Szybko zaczęło trzeszczeć i równie szybko pękać. Poza tym przez bielone drewno zaczęły wybijać się ciemniejsze plamy, więc w niedługim czasie niemal wszystkie walory łóżka zostały pogrzebane.

Dopiero potem dowiedziałam się o nadmiernym wysychaniu drewna sosnowego i o tym, jak ważne jest wykonanie takiego łóżka. Oczywiście wiem, że niektórzy są zadowoleni z mebli sosnowych, być może się zraziłam, ale ten rodzaj drewna jak dla mnie średnio nadaje się na łóżko. Szybko jednak otrzepałam niesmak i zaczęłam wnikliwe poszukiwania łóżka idealnego 🙂 Nadal chciałam mebel drewniany – jednak wykonany już z najsolidniejszego gatunku drewna, jakim jest dąb. Nie wykluczałam też opcji tapicerowanej, ale akcentującej antyalergiczne rozwiązania.

Solidne bez żadnego „ale”

Łóżka z pojemnikiem na pościel to nie tylko bardzo funkcjonalne rozwiązanie (nawet nie wiecie, ile jest w stanie pomieścić mój pojemnik :)), ale też stabilne, dlatego rozglądałam się za takim modelem. Gdy zobaczyłam połączenie solidnych dębowych dech z materiałowym wezgłowiem w modelu Berke. SLIMWOOD DĄB od razu się zakochałam. Stabilny metalowy stelaż na podnośnikach gazowych oraz wzmocnienie wezgłowia metalowym wspornikiem dodatkowo wzmogło to uczucie 🙂

Począwszy od konsultacji w sprawie rodzaju tkaniny zagłówka (istnieje możliwość zakupienia pliku próbek tkanin, dzięki temu lepiej można ocenić dopasowanie koloru zagłówka do odcienia sypialni), przez sprawny kontakt i wysyłkę, kończąc na intuicyjnym montażu, z którym poradziliśmy sobie sami bez problemu (bardzo czytelna instrukcja, elementy opatrzone pomocniczymi strzałeczkami) – wszystko to złożyło się na efekt końcowy w stylu WOW, ale najpierw po kolei.

Model, jaki zamówiliśmy to SLIMWOOD DĄB GREY_02 Z POJEMNIKIEM o wymiarach 160×200 z dodatkową opcją listew sprężynujących i lakierowaniem drewna.

Warto zaznaczyć, że używany przez firmę lakier wodny jest substancją ekologiczną oraz nietoksyczną. Ograniczono ilość rozpuszczalników organicznych, surowców zawierających metale ciężkie i emitujące szkodliwe związki. Dla mnie kryterium bezpieczeństwa i ekologiczności jest bardzo ważne. Cenię rozwiązania bez szkodliwych substancji czy szczególnie unikanego przeze mnie formaldehydu (rakotwórczy, alergenny, najczęściej występujący w meblach z płyty wiórowej). Berke. zaskarbiło sobie moje zaufanie między innymi dzięki używaniu ekologicznych i najwyższej jakości powłok w produkcji łóżek. 

Zalety łóżka Berke.

unikalny projekt – połączenie dębowych desek o grubości 4 cm z z miękkim tapicerowanym wezgłowiem posiadającym stalowy wspornik konstrukcji,

mocny metalowy stelaż wraz z podnośnikami gazowymi,

obszerny pojemnik na pościel gwarantujący sporo dodatkowego miejsca do przechowywania,

Boki wykonane z najwyższej jakości klejonego drewna dębowego, które wykazuje lepsze właściwości mechaniczne oraz odporność na działanie czynników biologicznych w stosunku do drewna litego,

używanie do produkcji substancji ekologicznych i nietoksycznych,

możliwość zamówienia próbek materiałów i wybrania najbardziej odpowiadającej nam tkaniny,

wysokiej jakości tkaniny ze strukturą pozwalającą na łatwe czyszczenie oraz zapobiegające wsiąkaniu płynów i osiadaniu alergenów,

tkanina jest przyjemna w dotyku i jest wolna od stężeń substancji szkodliwych (Oeko Tex Standard 100).

Berke. SLIMWOOD DĄB w aranżacji sypialni z nutką boho

Musiałam rozpłynąć się nad solidnością wykonania i bardzo przemyślaną konstrukcją, bo design to coś, co przyciąga w pierwszej chwili. Model SLIMWOOD DĄB odnajdzie się jako serce nowoczesnych aranżacji sypialni, pełnymi inspiracji w stylu skandynawskim i elementami boho. W końcu nie bez powodu łóżko Berke. znajduje się w centrum zainteresowania projektantów wnętrz oraz blogerów, którzy umiłowali sobie tematykę wnętrzarską.

Mój wybór padł na zagłówek w odcieniu szarym, który wydał mi się najbardziej neutralny i pasujący do ściany za łóżkiem. Uwielbiam wszelkie naturalne dodatki, dlatego w kreowanej przeze mnie na oazę spokoju sypialni nie może zabraknąć akcentów botanicznych. Ścianę za łóżkiem zagospodarowałam galerią plakatów w stylu skandynawskim i półeczką z roślinami, którą dopełniają surowe, drewniane lampki przy łóżku. Oczywiście nie mogło też zabraknąć elementów handmade – makram oraz cudownego łapacza snów. Nie są mi obce trendy eko, a triumf natury we wnętrzu manifestuje się także poprzez bambusowe dodatki – ozdobną drabinkę oraz lampę wiszącą. W sypialnianych tekstyliach uwielbiam wszelkie falbanki, dlatego najczęściej wybieram tak wykończone narzuty oraz lnianą pościel.

Czytaj także:

Metamorfoza przedpokoju. Sposób na szybką i efektowną metamorfozę przedpokoju


A jak Wam podoba się moja sypialnia z łóżkiem SLIMWOOD DĄB w roli głównej? 🙂

signature
Previous
Dobry naturalny kosmetyk do twarzy – czyli właściwie jaki?
Łóżko Berke z pojemnikiem – design dla wymagających