Jak nadać paczkę tanio, bezpiecznie i… bezboleśnie, czyli historia z życia blogerki

Nadawanie paczek zawsze było dla mnie czarną magią. Musiałam jednak rozstać się z uprzedzeniami i śmiałym krokiem wkroczyć na te nową blogerską ścieżkę. W końcu nauczyłam się nadawać paczki łatwo, bezpiecznie (w czasie epidemii to jeden z moich priorytetów), i nie przepłacając.

Zmiana zwyczajów zakupowych w czasie epidemii

Dostępne raporty jednogłośnie stwierdzają, że epidemia koronawirusa wpłynęła na kształtowanie się nowych trendów zakupowych. Konieczność korzystania z innego sposobu zakupu i dostaw towarów sprawiła, że większość osób na nowo odkryła zakupy przez internet. Boom zakupowy nie ominął także mnie – w końcu miałam czas na nadrobienie tematów, które w normalnym biegu życia odkładałam na potem: porządki w szafie i oddanie nieużywanych ubrań, zakup dekoracji do domu oraz akcesoriów do kuchni i na balkon (w końcu udało mi się wybrać pasujące wieszaczki czy osłony na donice 😊). Do tej pory nie mam potrzeby pojawiania się w galeriach handlowych, ponieważ wszystkie ubrania zamawiam przez internet. Na pewno po zakończeniu epidemii zostanie też ze mną na stałe system zakupów spożywczych online.

Abstrahując od większego zainteresowania zakupami w sieci w dobie koronawirusa, muszę przyznać, że przyjeżdża do mnie naprawdę sporo paczek. Bez mojego kosmetykoholizmu nie byłoby w końcu tego bloga 😊 Aż dziw bierze, patrząc na piętrzące się na przedpokoju stosy paczek i paczuszek, że moje doświadczenie z nadawaniem paczek było dotąd tak nikłe. Kojarzyło mi się głównie ze stratą czasu w kolejkach na poczcie. Chcąc więc wysłać paczkę do koleżanki z Częstochowy, postanowiłam skorzystać z oferty firm kurierskich. Tylko co dalej?

Wybór usługi kurierskiej

Sytuacja związana z epidemią zwiększyła zapotrzebowanie na usługi kurierskie, a przewoźnicy musieli zatroszczyć się o to, by nadawanie i odbieranie paczek odbywało się w sposób maksymalnie bezpieczny. To dla mnie ważne kryterium wyboru. Poza tym warto, aby nadanie paczki nie obciążyło naszego portfela, a sam proces przebiegał sprawnie wraz z intuicyjnym systemem rejestracji.

Chciałam, aby przygotowana przeze mnie paczka kosmetyków naturalnych jak najbardziej spełniła oczekiwania koleżanki (chciałam ją zaskoczyć spersonalizowanym zestawem kosmetyków dedykowanych do jej cery). Starałam się w dodatku zapakować ją estetycznie i oczywiście ekologicznie – wykorzystując biodegradowalne chrupki i zabezpieczając kosmetyki tak, by nie ucierpiały podczas tak długiej wyprawy. To jednak nie koniec – prawdziwe wyzwanie było dopiero przede mną 🙂

W Polsce działa wiele firm kurierskich, a wybór odpowiedniej stanowi prawdziwy dylemat. Postanowiłam skorzystać z agregatora kurierskiego, by porównać oferty.  Mój wybór padł na działającą od dawna na rynku Furgonetkę. Przede wszystkim to bardzo czytelna platforma z nieskomplikowanym sposobem rejestracji, która daje możliwość skorzystania z wielu firm kurierskich do wyboru (DHL, DPD, UPS, FEDEX, INPOST, GLS, POCZTA POLSKA, PACZKA W RUCHU). Do skorzystania z platformy przekonało mnie ponad kilkadziesiąt tysięcy pozytywnych opinii na Opineo.

Spodobało mi się też to, że cennik od razu „walił po oczach” i wyglądał naprawdę zachęcająco – okazuje się, że możemy oszczędzić nawet do 70% na każdej przesyłce kurierskiej (!) Jak już wspomniałam, korzystanie z serwisu było intuicyjne i proste. Postanowiłam więc zamówić kuriera, by nadać paczkę do punktu DPD Częstochowa.

Nadanie paczki krok po kroku

• Na początku musimy zacząć od wyboru rodzaju przesyłki określając jej gabaryty – wagę i wymiary przesyłki.
• Kolejnym punktem jest podanie kodu pocztowego miejsca nadania i miejsca, do którego zamierzamy wysłać przesyłkę.
• W serwisie wyświetli nam się wówczas zestawienie przewoźników wraz z cenami.
• W tym miejscu wybieramy najkorzystniejszą dla nas opcję i przenosimy się do kolejnego punktu, gdzie trzeba m.in. wypełnić adres odbioru i dostarczenia przesyłki, a także zaznaczyć przydatne funkcje, np. powiadomienie SMS.
• Teraz możemy zamówić kuriera lub zapisać paczkę jako kopie roboczą i dodać kolejne. Wiele firm kurierskich oferuje tańszy podjazd do domu, jeśli mamy więcej paczek do nadania.
• Wybieramy sposób płatności i otrzymujemy dokumenty przewozowe w PDF. Tyle! 🙂

Gdy kurier odebrał przesyłkę, mogłam śledzić jej status, a cały proces trwał tylko 2 dni, uwzględniając fakt, że paczkę wysyłałam niemal na drugi koniec Polski 😊

Uwaga! W czasie epidemii pamiętajmy o podstawowych zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku. Wybierajmy opcję z przedpłatą, a paczki nadawajmy i pobierajmy w sposób maksymalnie bezdotykowy (po otrzymaniu paczki warto podarować jej kilka „psiuknięć” odkażaczem oraz samemu po otwarciu zdezynfekować ręce).


Materiał partnerski powstał we współpracy z serwisem Furgonetka.pl 

signature
Previous
Roller do twarzy – jaki roller wybrać i jak stosować?
Jak nadać paczkę tanio, bezpiecznie i… bezboleśnie, czyli historia z życia blogerki