Naturalna pielęgnacja zyskuje (na szczęście!) coraz większą popularność. Jest też dużo łatwiej dostępna niż jeszcze kilka lat temu. Szczególnie cieszy, gdy to polskie marki podbijają światowy rynek. Dziś kilka słów na temat marki Yope.

Naturalność

Kosmetyki Yope w ponad 90% składają się z substancji pochodzenia naturalnego i o niskim stopniu przetworzenia. Ich receptury oparte są na takich substancjach jak: werbena, figa, bergamotka, goździk, imbir, drzewo sandałowe, herbata Yunnan i wiele innych, równie wartościowych. Twórcy marki w pełni wykorzystują to, co daje nam natura, zamykają to w poręczne, piękne opakowania i tym samym dają nam szansę na to, byśmy i my przyczynili się do ochrony środowiska. To dużo prostsze niż mogłoby się wydawać.

Mówiłam już co zawierają kosmetyki Yope, ale równie ważne jest to, czego nie zawierają. Receptury poszczególnych kosmetyków pozbawione zostały:
– SLES i SLS,
– silikonów,
– sztucznych barwników i aromatów,
– substancji pochodzenia zwierzęcego,
– parabenów,
– politlenków etylenu (PEG),
– EDTA i DEA.

Dla każdego

Szeroka gama produktów Yope daje gwarancję, że każdy, bez względu na wiek, płeć rodzaj włosów i rodzaj skóry, znajdzie w niej coś dla siebie. Na przykład, do skóry suchej poleca się balsam Miód i bergamotka, w pielęgnacji skóry dojrzałej sprawdzi się Herbata i mięta, jeśli natomiast posiadasz skórę wrażliwą, wybierz Werbenę. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku także wszelkie produkty z formułą TGA. Do stworzenia tych kosmetyków wykorzystano naturalne, delikatne środki powierzchniowo czynne, które usuwają ze skóry wszelkie zanieczyszczenia, a przy tym jej nie podrażniają.

Twórcy marki stworzyli także specjalną serię produktów dla dzieci. Są bezpieczne dla delikatnej, wrażliwej skóry. Składają się na nią: mydła, mydła antybakteryjne i żele pod prysznic. Oryginalna szata graficzna zdecydowanie zachęca do mycia. Warto zaznaczyć, że marka ta nieustannie się rozwija i wprowadza na rynek nowe produkty. Poza kosmetykami do pielęgnacji włosów i ciała, oferuje także środki czystości, świece zapachowe i inne produkty, ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Zwrot opakowań

Jest to kolejny ukłon w stronę środowiska naturalnego. Większość opakowań po produktach Yope możesz spakować i odesłać do firmy, która przetworzy je na tak zwany płatek PET. To właśnie z niego powstaną kolejne opakowania. W paczce powinno znaleźć się od 5 do 15 pustych opakowań, nie należy wkładać do nich tub oraz opakowań po produktach uzupełniających.

Gdzie szukać produktów Yope

Produkty tej marki dostępne są w wielu sklepach internetowych, np. na Ogalo.pl czy Shopla.pl, ale powoli wkraczają także na półki sklepów stacjonarnych. Osobiście polecam te pierwsze. Przede wszystkim dają większy wybór, po drugie – kosmetyki są dostępne w atrakcyjniejszych cenach, po trzecie – nie musisz ruszać się z domu, a produkty mogą być u Ciebie już kolejnego dnia. Słyszeliście o kosmetykach Yope? A może mieliście już okazję je przetestować? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się wrażeniami.

Wybieraj świadomie, dbaj o środowisko
4 (80%) 5 votes

You May Also Like