Teksty, które możecie tu przeczytać zdradzają moje zainteresowania, które koncentrują się wokół tego, co naturalne − pielęgnacji, zdrowego odżywiania i nawyków, które wpływają na jakość naszego życia. I właśnie to życie, będące próbą powrotu do tego co proste, otrzepane z blichtru i prawdziwe, jest nadrzędnym tematem bloga.

Nie jest to jednak kolejny blog, który pokaże Ci, jak być mindfulness i kroczyć przez życie w rytmie slow. Sama tego nie umiem, Droga Czytelniczko − zbyt łatwo rozproszyć moją uwagę i zbyt szybko biegam 😉

Nie jestem też współczesną czarownicą ani zielarką − chociaż znam, doceniam i zgłębiam potęgę ziół, przygotowuję domowe kosmetyki, zdrowotne mikstury a ostatnio także nalewki.

Nie jestem też jak Bea Johnson − nie ma szans, abym roczną produkcję śmieci zmieściła w półlitrowym słoiku, chociaż idea zero waste jest mi ostatnio bliższa.

Nie powiem Ci, jak pięknie wyglądać, zdrowo żyć i się nie starzeć, ponieważ wiem, jak istotne jest znalezienie własnej drogi − czy to idealnej dla nas pielęgnacji, czy sposobu odżywiania się. Chciałabym, abyś nauczyła się „słuchać” tego, co mają Ci do powiedzenia Twoje ciało i skóra. Do tego niezbędne jest poszerzanie świadomości dotyczącej powyższych zagadnień. Dużo czytam i ciągle staram się uzupełniać swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia, którą opieram na polskich i zagranicznych publikacjach mających charakter naukowy. Poszukiwanie indywidualnego piękna jest fascynującą przygodą. Ja nie ustaję w poszukiwaniach, dlatego jestem Twoim sprzymierzeńcem. 😉

Kim jest Martka Natura?

Martka Natura c’est moi! (Martka Natura to ja) − zawsze chciałam użyć parafrazy cytatu Gustave’a Flauberta (twórcy „Pani Bovary”). Tak, tak − mam na imię Marta i i nazwa bloga miała być żartobliwym nawiązaniem do Ma(r)tki Natury, zdradzającym tematykę bloga.

Mam 27 lat. Cenię sobie życiowy minimalizm, który opiera się na zachowaniu równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym, a także na powrocie do tego, co proste i naturalne. Odpoczywam, robiąc zdjęcia i spacerując wśród pięknych miejsc. Uwielbiam historie ludzi tworzących z pasją inspirujące przedmioty, dlatego cenię polskie manufaktury (nie tylko te kosmetyczne) oraz szeroko pojęty handmade. Szukam produktów wyróżnionych ekocertyfikatami, kocham kosmetyki naturalne i zdrową kuchnię opartą na nieprzetworzonym jedzeniu i urozmaiconą przez tzw. fit desery. Wierzę w uzdrawiającą moc roślin i naturalnych kuracji, od czasu gdy wyleczyłam za ich pomocą wiele dolegliwości (w tym uporczywe alergie). Daleko mi jednak do radykalnej postawy, w której nie byłoby miejsca na medycynę konwencjonalną. Bo równowaga − na każdej życiowej płaszczyźnie − to podstawa!

Jeśli chcesz podzielić się ze mną swoją pasją lub zapytać o coś prywatnie, napisz do mnie!

martkanatura@gmail.com

Z przyjemnością przeczytam każdą wiadomość i odpowiem na nią. 🙂

Jesteś zainteresowana/-y współpracą? Zapraszam do zakładki WSPÓŁPRACA.

Zobacz także wystąpienie w temacie miłorzębu japońskiego w kosmetykach:

Pytanie na śniadanie − Pielęgnacja w ciąży

Błędy w pielęgnacji twarzy przyczyniające się do starzenia skóry

Domowe sposoby na cellulit

Siemię lniane w pielęgnacji

Olej rycynowy – właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne

Nowa moda na zioła. Pijalnie ziół podbijają Polskę

Powakacyjna regeneracja wątroby − zioła

Domowe mikstury, które poprawią odporność

Cebula i jej nietypowe zastosowania


Martka Natura w Radiu ChilliZet

Aktualne statystyki:

22 400 followersów na Instagramie

4677 polubień na Facebooku

Znajdziesz mnie na:

Facebooku, Instagramie, Pintereście i Bloglovin’

Możesz skontaktować się ze mną również przez poniższy formularz kontaktowy: